ikona nutka

Jakub Stanisz-Ćwikowski

Absolwent Konserwatorium Krakowskiego, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach w klasach: prof. Antoniego Cofalika, dr Macieja Lulka, dr Piotra Kwaśnego oraz mgr Sulamity Ślubowskiej. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskim o kierunku Muzykologia. Uczestnik licznych skrzypcowych kursów mistrzowskich oraz akademii orkiestrowych prowadzonych zarówno przez zagranicznych – Henrik Hochschild, Lorenzo Lucca, Remus Azoitei, Nicola Benedetti, Herwig Zack jak i polskich artystów – Antoni Cofalik, Szymon Krzeszowiec. Zdobywał doświadczenie orkiestrowe grając w różnych orkiestrach w ramach projektów i festiwali: Chicago Philharmonic, Rossini in Bad Wildbad, International Junge Orchestral Akademie, Passionart, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Opera Śląska, Orkiestra Syndykatu Kulturalnego i wiele innych. Koncertował w kraju i zagranicą z takimi artystami jak: Andrea Bocelli, Scott Speck, Lee Reynolds, Antonino Fogliani, Matthias Foremny, Jacek Kaspszyk, Jurek Dybał, Michał Klauza, Øystein Baadsvik, Kyōhei Sorita, Aleksandra Kurzak, Andrzej Lampert, Krzysztof Książek, Jakub Kuszlik, Aleksandra Świgut. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną ucząc gry na skrzypcach. Swój skrzypcowy warsztat pedagogiczny doskonalił biorąc udział m. in. w warsztatach ze skrzypaczką Nicolą Benedetii podczas Benedetti Sessions w 2020r. w Londynie. W 2021 roku został Ambasadorem Benedetti w ramach Teacher Ambassador Program 2021. Artysta gra na instrumencie Paul Beuscher Luthier, Boulevard Beaumarchais 27, Paris, Copie d’Antonius Amati di Cremona, Faciebat 1627 z 1936 roku.