ikona nutka

Paulina Łaszczuk

Paulina Łaszczuk  swoją edukację muzyczną zaczęła w wieku 7 lat, a obecnie kończy studia magisterskie 
w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie gitary prof. dr. hab. Michała Nagy’a.

Jest laureatką wielu konkursów zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Do jej ostatnich sukcesów można zaliczyć m.in. III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Bratysławie „Visegrad Guitar Competition”, II miejsce i Nagroda Specjalna Dziennikarzy Muzycznych na Międzynarodowym Konkursie w Szczecinie w ramach festiwalu „Baltic Guitar Days” oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Brnie.

Swoje umiejętności szkoliła u wybitnych pedagogów takich jak: Łukasz Kuropaczewski, Marcin Dylla, Gabriel Bianco, Duo Maccari-Pugliese, Campbell Diamond oraz Carlo Marchione.

W kwietniu 2023 roku wystąpiła jako solistka w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana
w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Oblicza gitary w badaniach naukowych”.

Paulina od najmłodszych lat aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym, również jako chórzystka. W latach 2020-2021 była chórzystka „Górecki Chamber Choir”, gdzie brała udział w nagraniach telewizyjnych oraz współpracowała z takimi instytucjami jak Opera Krakowska, Filharmonia Krakowska oraz Filharmonia Warmińsko-Mazurska.

W latach 2021-2023 była przewodniczącą Koła Naukowego Gitarzystów AMKP, gdzie współorganizowała takie projekty jak: „Międzyuczelniane Koncerty Wymienne” oraz „Międzynarodowa Konferencja Lutnicza”.

Muzyka od zawsze była jej pasją, a teraz gdy sama jest nauczycielem, pomaga w odkrywaniu i rozwijaniu zdolności swoich uczniów.