zerówka muzyczna

W DWÓCH GRUPACH WIEKOWYCH:
GRUPA DLA 3-4 LATKÓW – wtorki 16.20 – 17.00
GRUPA DLA 5-6 LATKÓW – wtorki 17.05 – 17.45, poniedziałki 18.00 – 18.40

Zajęcia mają na celu oswajanie dzieci z muzyką i w efekcie wychowywanie w kulturze, rozwijając dziecko pod względem muzycznym. Jest także doskonałą formą przygotowującą dzieci do nauki w klasie I szkoły muzycznej I stopnia. Dzieci biorące regularnie udział w tego typu zajęciach spełniają potrzebę ruchu i aktywności, stają się wrażliwe na muzykę na sztukę. Dziecko jest bardziej samodzielne, inteligentne, aktywne ruchowo oraz sprawne fizycznie. Muzykalność jest naturalną umiejętnością do której każdy z nas ma predyspozycje od najmłodszych lat.

Zajęcia z rytmiki mają na celu uwrażliwienie na muzykę poprzez jej słuchanie, śpiewanie, wykonywanie ruchem:

• nasz program obejmuje zapoznanie się z profesjonalnymi instrumentami na żywo,
  • wspierają rozwijanie poczucia rytmu (w metrach regularnych i nieregularnych) oraz umiejętności operowania głosem,
  • pomagają w rozwoju motorycznym i manualnym dziecka,
  • pobudzają wyobraźnię poprzez ćwiczenia przestrzenno-ruchowe,
  • uczą współpracy między dziećmi, empatii i dzielenia się oraz orientacji w przestrzeni,
  • wspierają rozwój indywidualnego wykorzystywania języka muzyki i ciała, co wspiera późniejszą edukację muzyczną,
  • wykorzystują elementy metody E.Gordona oraz E. Jaques-Dalcroze’a,
  • korzysta się na nich z wielu rekwizytów, które wspierają kreatywność,
  • uwrażliwiają na zmienne elementy muzyczne rozwijając szybsze reakcje między słuchem a ruchem.

Podczas zajęć wykorzystywana jest zarówno literatura dziecięca jak i muzyka klasyczna, która pobudza kreatywność przestrzenno-ruchową. Ćwiczymy świadomość swojego ciała i oddechu, dzięki czemu zdobywamy coraz większą sprawność fizyczną.

Zajęcia grupowe prowadzone są raz w tygodniu.

Wiek 5-6 lat to ponadto doskonały czas, aby rozpocząć przygodę z instrumentem. Zapraszamy na indywidualne lekcje 30, 45 lub 60 min.

GRUPA 3-4 LATKÓW 1x 40 min
GRUPA 5-6 LATKÓW 1x 40 min

CENNIK ZERÓWKA na rok szkolny 2021/22

WPISOWE: 150 ZŁ
Zniżki dla uczestników zajęć z oferty wakacyjnej Szkoły.

Czesne: opłata roczna w miesięcznych ratach jest opłatą stałą, niezależną od ilości zajęć wypadających w danym miesiącu. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu. W miarę wolnych miejsc w grupie, można dołączyć w trakcie roku szkolnego.

ILOŚĆ ZAJĘĆCZESNE MIESIĘCZNIE
1 × 40 umuzykalnianie230 ZŁ / m-c
1 × 30 instrument 1 × 40 umuzykalnianie350 ZŁ / m-c
1 × 45 instrument 1 × 40 umuzykalnianie400 ZŁ / m-c
2 × 30 instrument 1 × 40 umuzykalnianie470 ZŁ / m-c

ZAPISY:

Przyjęcia do zerówki muzycznej odbywają się na podstawie zapisu na listę uczniów.

Należy wypełnić kwestionariusz osobowy – dostępny w sekretariacie lub na stronie internetowej (do pobrania)  i dostarczyć do sekretariatu lub przesłać na adres mailowy info@szkolamozart.pl.