ikona nutka

Anna Rusin

Z wykształcenia teoretyk muzyki, romanistka i menedżerka kultury. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie. Absolwentka UP
w Krakowie (filologia romańska) oraz UE w Katowicach (menedżerskie studia podyplomowe). Dwukrotna stypendystka programu międzynarodowej wymiany studentów ERASMUS – część studiów muzycznych odbyła w Conservatoire National Supérieur Musique et Danse de Lyon (Francja) oraz Umjetnička Akademija Sveučilišta u Splitu (Chorwacja). Wcześniej, zdobyła tytuł zawodowy muzyk w PSM im. F. Chopina w Nowym Targu, gdzie przez wiele lat – także po zakończeniu kształcenia – koncertowała z wielokrotnie nagradzanym Big Bandem przy klawiaturze fortepianu. Współpracowała
z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej jako redaktorka not programowych i z Filharmonią Krakowską w roli prelegentki audycji szkolnych. Jako pedagog dzieli życie między dwie pasje-profesje, a w wolnym czasie publikuje artykuły popularyzatorskie i naukowe zorientowane muzykologicznie.