ikona nutka

Karolina Ładoś

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, wydział instrumentalny w klasie perkusji prof. Dra hab. Jana Pilcha. Swoje umiejętności rozwijała uczestnicząc w kursach mistrzowskich zarówno w Polsce jak i za granicą pod okiem najlepszych pedagogów i wybitnych muzyków m.in., Eric Sammut, Nebojsa Zivkovic, Marta Klimasara. Keiko Abe.

Jest czynnie występującym i zaangażowanym w różne projekty muzykiem, zaczynając od muzyki współczesnej po klasyczną i rozrywkową. Dotychczas współpracowała m.in. z orkiestrami Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Podkarpackiej Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.

Występuję również jako członek składów kameralnych i zespołów perkusyjnych takich jak Sorrir Por Favor, poruszającym się po muzyce brazylisjkiej Samby Batucady, Gejsza-art Drummers oraz grupy Fluo Drums z którym w niekonwencjonalny sposób pokazują możliwości instrumentów perkusyjnych wykorzystując efekty wizualne i multimedialne. Rzwija się również jako solista występując na wydarzeniach kulturalnych w kraju.