ikona nutka

RYTMIKA DLA MALUSZKÓW

DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM (3-6 LAT)

Zajęcia mają na celu oswajanie dzieci z muzyką i w efekcie wychowywanie w kulturze, rozwijając dziecko pod względem muzycznym. Jest także doskonałą formą przygotowującą dzieci do nauki w klasie I szkoły muzycznej I stopnia. Dzieci biorące regularnie udział w tego typu zajęciach spełniają potrzebę ruchu i aktywności, stają się wrażliwe na muzykę na sztukę. Dziecko jest bardziej samodzielne, inteligentne, aktywne ruchowo oraz sprawne fizycznie. Muzykalność jest naturalną umiejętnością do której każdy z nas ma predyspozycje od najmłodszych lat.

Zajęcia z rytmiki mają na celu uwrażliwienie na muzykę poprzez jej słuchanie, śpiewanie, wykonywanie ruchem:

  • nasz program obejmuje zapoznanie się z profesjonalnymi instrumentami na żywo,
  • wspierają rozwijanie poczucia rytmu (w metrach regularnych i nieregularnych) oraz umiejętności operowania głosem,
  • pomagają w rozwoju motorycznym i manualnym dziecka,
  • pobudzają wyobraźnię poprzez ćwiczenia przestrzenno-ruchowe,
  • uczą współpracy między dziećmi, empatii i dzielenia się oraz orientacji w przestrzeni,
  • wspierają rozwój indywidualnego wykorzystywania języka muzyki i ciała, co wspiera późniejszą edukację muzyczną,
  • wykorzystują elementy metody E.Gordona oraz E. Jaques-Dalcroze’a,
  • korzysta się na nich z wielu rekwizytów, które wspierają kreatywność,
  • uwrażliwiają na zmienne elementy muzyczne rozwijając szybsze reakcje między słuchem a ruchem.

Podczas zajęć wykorzystywana jest zarówno literatura dziecięca jak i muzyka klasyczna, która pobudza kreatywność przestrzenno-ruchową. Ćwiczymy świadomość swojego ciała i oddechu, dzięki czemu zdobywamy coraz większą sprawność fizyczną.

Zajęcia grupowe prowadzone są raz w tygodniu.

TERMINY 2023/24 :

ŚRODY GODZ. 17:45-18:30

PIĄTKI GODZ. 16:15-17:00

Wiek 5-6 lat to ponadto doskonały czas, aby rozpocząć przygodę z instrumentem. Zapraszamy na indywidualne lekcje 30, 45 lub 60 min.

CENNIK na rok szkolny 2023/24

WPISOWE: 150 zł

Czesne: opłata roczna w miesięcznych ratach jest opłatą stałą, niezależną od ilości zajęć wypadających w danym miesiącu. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu. W miarę wolnych miejsc w grupie, można dołączyć w trakcie roku szkolnego.

ILOŚĆ ZAJĘĆ (tygodniowo)CZESNE MIESIĘCZNIE
1 × 45 min rytmika250 ZŁ / m-c
1 × 30 min instrument 1 × 45 min rytmika400 ZŁ / m-c
1 × 45 min instrument 1 × 45 min rytmika465 ZŁ / m-c
2 × 30 min instrument 1 × 45 min rytmika530 ZŁ / m-c