ikona nutka

Viktoriia Kypiatkova

Viktoriia Kypiatkova magister sztuk muzycznych, specjalność: nauczyciel akademicki gry na instrumencie muzycznym.

Uczestniczyła w koncertach, festiwalach i konkursach jako solistka i akompaniator. Brała udział w XXIV festiwalu “Amadeus”, gdzie występowała jako solistka z orkiestrą.

Studia łączyła z pracą w szkole muzycznej.

W latach 2015-2022 pracowała w szkole muzycznej jako nauczyciel gry na fortepianie oraz akompaniator. Uczniowie jej klasy zdobywali nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych oraz ogólnoukraińskich konkursach dla młodych solistów.

2003-2011 uczyła się w podstawowej szkole muzycznej, instrument główny – fortepian. Ukończyła szkołę z wyróżnieniem.

2011-2015 – studiowała muzykę w Chersońskim Collegu Muzycznym, gdzie zdobyła kwalifikacje nauczyciela muzycznej szkoły podstawowej (fortepian), akompaniatora, solisty zespołu kameralnego.

2016-2018 studiowała na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym. Gdzie zdobyła tytuł licencjata, specjalność nauczyciel sztuk muzycznych.

2018- 2019 studiowała na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym, które ukończyła z wyróżnieniem i zdobyła tytuł magistra.

“Wychowałam się w domu, w którym zawsze brzmiała muzyka. Moim pierwszym nauczycielem był mój tata, również nauczyciel muzyki i dyrygent orkiestry, pod jego skrzydłami rozwijałam swoją pasję do muzyki. Według mnie zadaniem nauczyciela jest zaszczepić miłość do muzyki i pokazywać jaki niesamowity może być świat dźwięków. Jestem przekonana, że każde dziecko ma talent, tylko trzeba mu pomóc go odkryć i rozwijać.”