ikona nutka

Joanna Konik

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. dr. hab. Janusza Skowrona oraz Muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na kursach pianistycznych w klasie m.in. prof. Viery Nosiny, Andrzeja Artykiewicza, Czesława Stańczyka, Pawła Skrzypka. Po studiach zajęła się działalnością pedagogiczną w szkołach muzycznych. Wśród jej wychowanków są laureaci międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursów pianistycznych i kameralnych a także absolwenci szkół muzycznych II stopnia i studenci Akademii Muzycznych. Hobbystycznie pasjonuje ją śpiew i muzyka dawna w szczególności chorał gregoriański, który zgłębiała podczas studiów podyplomowych z Monodii Liturgicznej na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie a także polifonia renesansowa. Śpiewa amatorsko w chórach muzyki dawnej, jest założycielką scholii gregoriańskiej Schola Gregoriana Sanctae Crucis.