ikona nutka

Anna Kordecka – Stachura

Od ponad dziesięciu lat – z niegasnącym entuzjazmem – pracuję z dziećmi. Moje doświadczenie dotyczy pracy pedagogicznej zarówno w placówkach systemowych, jak i na gruncie edukacji domowej. Od lipca 2022 r. z wielką radością współtworzę i współprowadzę nasze przedszkole.

Niezwykle ważne jest dla mnie, aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu bezpiecznie, dlatego dbam o domową atmosferę spokoju, wzajemnej troski i zaufania. Codziennie staram się uważnie wspierać dzieci w naturalnym dążeniu do samodzielności, służąc jednocześnie – w razie potrzeby – pomocą. Chcę tworzyć przestrzeń, w której mogą wybrzmieć wszystkie dziecięce emocje, oraz wspierać małych ludzi w rozwijaniu umiejętności ich wyrażania.

W codziennej pracy inspirują mnie wybrane elementy poszczególnych nurtów edukacji niezależnej oraz idea Porozumienia Bez Przemocy.