Akademia Domowa – Przestrzeń Wolnej Edukacji

Wreszcie, po wielu latach osobistych doświadczeń z pozaszkolną edukacją, założycielki Mozarta postanowiły przekuć dotychczasowe doświadczenia w Akademię Domową – Przestrzeń Wolnej Edukacji, która będzie działała od nowego roku szkolnego przy naszej Szkole.

Edukacja Domowa to możliwość nauczania, poza instytucją szkoły, dzieci pod nadzorem i kierunkiem rodziców, opiekunów czy korepetytorów. Innymi słowy, to „spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą”.

Celem edukacji domowej, jaki sobie stawiamy, jest pomoc dziecku w samodzielnym, wszechstronnym rozwoju indywidualnym oraz społecznym, a w praktyce także przygotowanie dziecka do samodzielnej pracy.

Wstępne informacje znajdziecie na naszej stronie – AKADEMIA DOMOWA

W celu omówienia dalszych szczegółów czy też poczynienia wspólnych uzgodnień, zapraszamy na spotkanie.