zerówka muzyczna

MALUCHY U MOZARTA: GRUPA 1-2 LATKÓW, GRUPA 3-4 LATKÓW

Muzyka to pierwszy język człowieka, dlatego jej nauka przychodzi nam najbardziej naturalnie w okresie niemowlęcym i wczesnoprzedszkolnym. Rozpoczęcie tak wczesnej ekspozycji na muzykę ułatwia rozwój językowy, intelektualny, motoryczny i emocjonalny.

Wg dr. Oliviera Sacksa – neurologa, który napisał książkę o sile muzyki, rytmy i dźwięki zajmują więcej miejsca w naszym mózgu niż chociażby umiejętności językowe.

Nasze zajęcia nie tylko korzystnie wpływają na rozwój psychoruchowy, ale także dają dzieciom możliwość poznania i wyczucia własnego ciała, usprawniają motorykę, a także współdziałanie w grupie.

Dzieci uwielbiają kontakt z muzyką, lekcje są prowadzone w formie zabaw muzycznych. Na zajęciach pracujemy głosem, który jest podstawowym i najbardziej naturalnym człowiekowi instrumentem.

W zajęciach dla 1-2 latków biorą udział również rodzice. Zajęcia są skarbnicą pomysłów dla rodziców na edukacyjną zabawę ze swoimi dziećmi oraz umacnianie wzajemnych więzi.

Zajęcia dla 3-4 latków odbywają się bez rodziców.

CENNIK na rok szkolny 2020/2021

• 1-sze zajęcia: 30 ZŁ
  • cena pojedynczych zajęć: 40 ZŁ
  • karnet 4 zajęcia (ważny 2 m-ce): 150 ZŁ
  • karnet 8 zajęć (ważny 3 m-ce): 300 ZŁ

ZERÓWKA MUZYCZNA: GRUPA DLA 5-6 LATKÓW

Zerówka (5-6 latki) ma na celu wychowywanie w kulturze, rozwijając dziecko pod względem muzycznym. Jest także doskonałą formą przygotowującą dzieci do nauki w klasie I szkoły muzycznej I stopnia. Dzieci biorące regularnie udział w tego typu zajęciach spełniają potrzebę ruchu i aktywności, stają się wrażliwe na muzykę na sztukę. Dziecko jest bardziej samodzielne, inteligentne, aktywne ruchowo oraz sprawne fizycznie. Muzykalność jest naturalną umiejętnością do której każdy z nas ma predyspozycje od najmłodszych lat.

Zajęcia z rytmiki mają na celu uwrażliwienie na muzykę poprzez jej słuchanie, śpiewanie, wykonywanie ruchem:

• nasz program obejmuje zapoznanie się z profesjonalnymi instrumentami na żywo,
  • wspierają rozwijanie poczucia rytmu (w metrach regularnych i nieregularnych) oraz umiejętności operowania głosem,
  • pomagają w rozwoju motorycznym i manualnym dziecka,
  • pobudzają wyobraźnię poprzez ćwiczenia przestrzenno-ruchowe,
  • uczą współpracy między dziećmi, empatii i dzielenia się oraz orientacji w przestrzeni,
  • wspierają rozwój indywidualnego wykorzystywania języka muzyki i ciała, co wspiera późniejszą edukację muzyczną,
  • wykorzystują elementy metody E.Gordona oraz E. Jaques-Dalcroze’a,
  • korzysta się na nich z wielu rekwizytów, które wspierają kreatywność,
  • uwrażliwiają na zmienne elementy muzyczne rozwijając szybsze reakcje między słuchem a ruchem.

Podczas zajęć wykorzystywana jest zarówno literatura dziecięca jak i muzyka klasyczna, która pobudza kreatywność przestrzenno-ruchową. Ćwiczymy świadomość swojego ciała i oddechu, dzięki czemu zdobywamy coraz większą sprawność fizyczną.

Zajęcia grupowe prowadzone są raz w tygodniu, w dwóch terminach.

Wiek 5-6 lat to również dobry czas, aby rozpocząć przygodę z instrumentem. Zapraszamy na indywidualne lekcje 30, 45 lub 60 min.

CENNIK NA ROK 2020/21

WPISOWE: 150 ZŁ

Czesne miesięczne jest opłatą stałą, niezależną od ilości zajęć wypadających w danym miesiącu. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu. W miarę wolnych miejsc w grupie, można dołączyć w trakcie roku szkolnego.

ILOŚĆ ZAJĘĆCZESNE MIESIĘCZNE
1 × 45 umuzykalnianie200 ZŁ / m-c
1 × 30 instrument 1 × 45 umuzykalnianie300 ZŁ / m-c
1 × 45 instrument 1 × 45 umuzykalnianie340 ZŁ / m-c
2 × 30 instrument 1 × 45 umuzykalnianie440 ZŁ / m-c

ZAPISY:

Przyjęcia do zerówki muzycznej odbywają się na podstawie zapisu na listę uczniów.

Należy wypełnić kwestionariusz osobowy – dostępny w sekretariacie lub na stronie internetowej (do pobrania)  i dostarczyć do sekretariatu lub przesłać na adres mailowy info@szkolamozart.pl.