Kadra

DYREKCJA

A. Magiera

mgr Anna Magiera
Kształcenie słuchu, chór

Współzałożycielka Szkoły Muzycznej MOZART. Absolwentka Akademii Muzycznej
w Krakowie w specjalnościach: Dyrygentura Chóralna oraz Edukacja Artystyczna Szkolna. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała w kilku krakowskich szkołach muzycznych oraz przedszkolach. Od 2006 roku działała w Kole Naukowym Studentów Edukacji Artystycznej Szkolnej jako przewodnicząca organizując wykłady, koncerty dla dzieci oraz uczestnicząc w warsztatach pedagogicznych i konferencjach naukowych. Za swoje osiągnięcia artystyczne i naukowe, została uhonorowana stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium naukowym Miasta Krakowa dla szczególnie uzdolnionych studentów. Swoją pasję – śpiew realizuje w zespole OCTAVA ensemble.

M. Minecka

mgr Maja Minecka
Flet poprzeczny

Współzałożycielka Szkoły Muzycznej MOZART. Absolwentka Akademii Muzycznej
w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Jako stypendystka Socrates-Erasmus doskonaliła swoje umiejętności w klasie prof. Irmeli Bossler w Hochschule fur Musik und Theater w Lipsku, w klasie Prof. Jadwigi Kotnowskiej na studiach podyplomowych na Akademii Muzycznej im .F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz na mistrzowskich kursach fletowych m.in. u prof. Barbary Świątek-Żelazny, prof. Furugh Karimi Djafar – Zadech, prof. Janos Balint. Współpracowała z orkiestrami i zespołami kameralnymi (m.in. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Symfoniczna Hochschule fur Musik und Theater.) Założycielka zespołu kameralnego ProArte Trio.

TEORIA

12998665_1001559326605464_5621962395989215314_n

mgr Damian Pięta
rytmika, kształcenie słuchu

Pianista, dyrygent chóralny, pedagog. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w Dębicy w klasie fortepianu, obecnie student studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.  W sezonie artystycznym 2015-2016 akompaniator baletu Opery Krakowskiej.  Ma za sobą także udział w konkursach pianistycznych i kameralnych (m.in. w XIX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, z Reediano Trio).Swoje umiejętności doskonali poprzez uczestnictwo w warsztatach, biorąc w nich czynny udział. Uczestniczył m.in. w Międzynarodowej Sesji Naukowo-Metodycznej i Warsztatach „Muzyczne Lustra”, prowadzonych przez Veronikę Cohen, bądź w warsztatach dla akompaniatorów baletowych w Bytomiu.

wioletta-janas

mgr Wioletta Janas
kształcenie słuchu

Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie (specjalność: Nauczanie przedmiotów teoretyczno – muzycznych). Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Hanny Kryjak. Ma za sobą udział w warsztatach, konferencjach, festiwalach, konkursach ogólnopolskich i kursach muzycznych, m.in. Międzynarodowych Warsztatach Chóralnych „Kocham” w  Katowicach, warsztatach i lekcjach otwartych organizowanych przez PWM w ramach Dnia Edukacji Muzycznej, Międzynarodowych Warsztatach „Muzyczne Lustra” poświęconych edukacji muzycznej (prowadzonych przez prof. Veronikę Cohen), Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu  w klasie fortepianu prof. Barbary Halskiej i mgr Marii Niemiry. Aktywnie bierze udział w życiu kulturalnym, organizuje koncerty dla dzieci, współpracuje z chórem „Cantabile”. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego. Interesuje się tematyką badawczą dotyczącą preferencji muzycznych dzieci i młodzieży oraz formami umuzykalniania najmłodszych.

MICHAŁ JAKUB PAPARA - foto

mgr Michał Jakub Papara
kształcenie słuchu, audycje muzyczne, zespół muzyki nowej

Michał Jakub Paparakompozytor i teoretyk muzyki. Urodził się w Krakowie, gdzie uczył się w klasie skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Wiechowicza oraz Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego. W 2006 roku otrzymał dyplom licencjacki z muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Promotorem jego pracy zatytułowanej „Wpływ typu muzyki na planowanie i realizację przedsięwzięć muzycznych na przykładzie projektów realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe” był Dr Wojciech Marchwica. W roku 2010 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie z teorii muzyki na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Teresy Maleckiej broniąc pracę pt. „Świat dziecka w muzyce XIX i pierwszej połowy XX wieku. Wybrane utwory, aspekty i konteksty”. W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem w tejże Uczelni kompozycję w klasie prof. Józefa Rychlika, u którego obecnie pozostaje pod opieką w ramach realizacji studiów doktoranckich. Doświadczenie zawodowe w zakresie edukacji przedmiotów ogólnomuzycznych zdobył podczas praktyk w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie.

Laureat kilku ogólnopolskich konkursów kompozytorskich (VII Konkurs Kompozytorski im. T. Ochlewskiego, II Konkurs Kompozytorski im. M. Stachowskiego, LI Konkurs Młodych Kompozytorów im. T. Bairda, VI Konkurs Kompozytorski Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka”, a także XVIII, XIX oraz XXI Ogólnopolski Otwarty Konkurs Kompozytorski im. A. Didura). Jego utwory były wykonywane wielokrotnie w Polsce jak również za granicą (Australia, Niemcy, Nowa Zelandia, Ukraina, Węgry). Od kilku lat współpracuje z Pracownią Filmu Animowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie przy tworzeniu muzyki do animacji i filmów animowanych. Jest ponadto autorem aranżacji i opracowań utworów innych kompozytorów. Jego utwory: Odyseja-I kwartet smyczkowy oraz Poemat z księgi snów i wyobrażeń zostały wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Ponadto, PWM wydało opracowane przez niego transkrypcje na fortepian najpopularniejszych utworów i tematów z muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Przez kilka lat współpracował z firmą Studio Orfeo oferującą usługi z zakresu edycji i składu materiałów nutowych dla wydawnictw muzycznych. W latach 2009-2013 otrzymywał: Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, Stypendium Naukowe Miasta Krakowa, a także Stypendium Fundacji Sapere Auso. Jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, a także Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

_mg_2225

mgr Marta Krawczyk
Śpiew, chór, zespół wokalny

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na specjalności prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Swoją pasję chóralną pielęgnuje śpiewając nieprzerwanie od 13 lat w różnych zespołach wokalnych.  Od 2013 roku jest jedną z 60 członków Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, z którym uczestniczy w koncertach, warsztatach czy festiwalach takich jak Wratislavia Cantans czy Portuguese Summer Choral Festival.  Edukację muzyczną uzupełnia biorąc udział w licznych kursach z zakresu wokalistyki oraz chóralistyki pracując m.in. z Agnieszką Franków-Żelazny, Katarzyną Oleś-Blachą, Joanną Bywater, Agnieszką Rehlis, Jadwigą Gałęską-Tritt, Karoliną Psierbską, Sissy Handler czy Mathiasem Beckertem.

FORTEPIAN

emilia_strzecha

mgr Emilia Strzecha
Fortepian

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mirosława Herbowskiego. Na swoim koncie posiada sukcesy w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych, liczne koncerty w Polsce i zagranicą, w tym koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła podczas studiów i stażu w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie oraz biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich. Była stypendystką Województwa Śląskiego, Centrum Edukacji Artystycznej, krakowskiego klubu Rotary Wyspiański, miasta Tychy oraz programu Socrates – Erasmus. Stale współpracuje z innymi muzykami – jako akompaniator oraz będąc członkiem zespołu. Prace pedagogiczną łączy z pracą w Operze Krakowskiej na stanowisku akompaniatora baletu.

DSC_0791-2

mgr Agnieszka Dajcz
Fortepian

Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu dr Elżbiety Zawadzkiej. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w specjalnościach: Dyrygentura Chóralna i Edukacja Artystyczna Szkolna, Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swoje umięjętności i zainteresowania doskonaliła w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu jazzowego u Adama Niedzielina. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania Kulturą w Wymiarze Europejskim na Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w licznych kursach i warsztatach zarówno instrumentalnych jak i dyrygenckich. Jako wokalistka współpracuje z wieloma zespołami m.in. Chórem Polskiego Radia, Filharmonią Krakowską. Jest współzałożycielką kameralnego zespołu Lege Artis, z którym nagrała dwie płyty. Od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną.

julia

mgr Julia Amirova
Fortepian

Absolwentka Instytutu Muzyki im. R. M. Gliera w Kijowie w klasie fortepianu dr  Tetiany Piwowarowoj. W czasie trwania studiów miała możliwość odbycia kursu pedagogicznego, jak również praktyk akompaniamentu z instrumentalistami oraz wokalistami. Grała w zespołach kameralnych i zespołach grających muzyką rozrywkową.

W trakcie działalności artystycznej często brała udział w Międzynarodowych i Ogólnoukrainskich konkursach pianistów, jak i różnych koncertach i festiwalach – jako akompaniator albo pianistka zespołu („Art-piknik Sławy Frołowoji (Kijów, Ukraina – 2013 i 2014), „Flugery Lwowa” (Lwów, Ukraina – 2014) , „Tydzień Kultury Beskidzkiej” (Polska – 2014)). Dzięki temu miała możliwość poszerzania swoich umiejętności na poziomie ponad akademickim. Od 2012r. prowadzi prywatne zajęcia (fortepian, solfeż i teoria muzyki). Obecnie jest studentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu jazzowego u Dominika Wani, brała udział w różnych warsztatach międzynarodowych (akompaniator na Letniej Akademii Jazzu w Krakowie – 2015, online kurs Jazz Improvisation with Gary Burton).

N. Siwak

mgr Natalia Siwak
Akordeon, duet akordeonowy

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu ad. II st. Pawła Palucha. Ponadto ukończyła kierunek Pedagogika Społeczno- Opiekuńcza na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Oprócz działalności pedagogicznej prowadzi działalność koncertową. Współpracuje z Orkiestrą Reprezentacyjną Miasta i Gminy Myślenic, z którą zdobyła II miejsce podczas IX Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych, Placówką Caritas w Proszowicach, Państwową Szkoła Muzyczną I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie oraz Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.
Swojego instrumentu nie zamieniłaby na żaden inny. W pracy z dziećmi i młodzieżą podkreśla, że akordeon to nie tylko wesela i biesiady, ale feria barw i dźwięków, których nie posiada żaden inny instrument.

INSTRUMENTY STRUNOWE

20160327_200952

mgr Aleksandra Rżany
Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Bożeny Hordziej – Mucharskiej. Laureatka konkursów i festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Doskonaliła swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich m.in. z: prof. Mikhail Kopelmanem, Gregorij Zyslinem, Bartoszem Bryłą, Krystyną Jurecką, Jadwigą Kaliszewską. Oprócz działalności pedagogicznej stale prowadzi działalność koncertową. Współpracowała
z muzykami takimi jak: Krzysztof Penderecki, Tadeusz Wojciechowski, Neville Marriner, Ingolf Wunder, Xiao Tang. Koncertowała na terenie Polski, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Chinach.

konc2

mgr Magdalena Odrzywołek
Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. B. Hordziej-Mucharskiej. Swoje umiejętności szkoliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Wandę Wiłkomirską, Griegoriego Zhislina czy Jadwigę Kaliszewską. Obecnie współpracuje z licznymi orkiestrami w Polsce, m.in. z Filharmonią Świętokrzyską, Orkiestrą Corda Cracovia, Myślenicką Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Sinfoniettą Cracovia.

IMG_7517p

mgr Magdalena Cymer
Wiolonczela

Absolwentka studiów I i II stopnia na Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie stażystka w klasie profesora Tomasza Strahla na Uniwersytecie Muzycznym im.Fryderyka Chopina w Warszawie. Poza nauczaniem jest aktywnym muzykiem zarówno orkiestrowym jak i kameralnym. Współpracuje z  takimi orkiestrami jak Royal Symphony Orchestra, Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Akademii Beethowenowskiej, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, Sinfonietta Cracovia, Corda Cracovia, Krakowska Opera Kameralna, Orkiestra Teatru J.Słowackiego czy Orkiestra Filharmonii Futura. Występowała także podczas festiwalu Top Trendy 2014.
Miała przyjemność współpracy z takimi muzykami jak: K.Penderecki,
Sir N.Marriner, P.Badura- Skoda, R.Kabara, P.Przytocki, G.Chmura, T.Strugała, T.Wojciechowski czy gwiazdami muzyki rozrywkowej takimi jak
Rafał Brzozowski, Bartek Grzanek, Zbigniew Wodecki, Mateusz Ziółko, Małgorzata Ostrowska, Damian Ukeje.
Ukończyła kursy mistrzowskie w klasach takich profesorów jak: T.Strahl, J.Reuling, S.Firlej, Ł.Frant, Z.Łapiński, R.Trainini, A.Klocek, D.Połoński.”

M. Puter

mgr  Mateusz Puter
Gitara klasyczna, duet gitarowy

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary Prof. Janusza Sochackiego. Doskonalił swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich, u takich wirtuozów jak: Marcin Dylla, Gabriel Bianco, Ryszard Bałauszko, Thomas Offermann, Carlo Marchione, Gabriel Guillen czy Andrzej Mokry. Brał udział w wielu festiwalach i konkursach gitarowych w kraju i za granicą m. in. : Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie, Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Kutnej Horze (Czechy), Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza w Krynicy. W 2012 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Berlinie. Oprócz działalności solowej udziela się także w muzyce kameralnej. Jego muzyczne projekty wykraczają poza muzykę klasyczną. Występował m. in. na koncercie galowym upamiętniającym powstanie kabaretu Piwnicy pod Baranami, wykonując utwory grupy oraz na Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w zespole prowadzonym przez Prof. Krzysztofa Knittla. Obecnie student studiów podyplomowych w klasie dra hab. Michała Nagy. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne.

michal-proszynski

lic. Michał Prószyński
Gitara klasyczna

W 2012 ukończył Państwową Szkołę Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie w klasie gitary u prof. Tomasza Kaszubowskiego. W 2015 roku ukończył studia I stopnia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalnym w klasie gitary u profesora Marcina Zalewskiego. W 2015 roku ukończył również ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale śpiewu solowego w klasie p. Leszka Świdzińskiego.

INSTRUMENTY DĘTE

_MG_9156b

mgr Monika Frątczak
Flet poprzeczny

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie
prof. Zbigniewa Kamionki, którą ukończyła z wyróżnieniem.W roku akademickim 2016/2017 odbyła staż asystencki na Wydziale Instrumentalnym w Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu w klasie prof. Zbigniewa Kamionki.

Jest laureatką konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu mistrzowskich kursach fletowych m. in. u prof. Petera Lukasa Grafa, prof. Wally Hase, prof. Roberta Wolfa, prof. Heinz- Karla Schütza, dr Carlo Jansa, prof. Jean-Claude Gérard’a, prof. Roberta Dick’a, Denisa Bouriakova, Sharon Bezaly, dr Agaty Kielar- Długosz, Łukasza Długosza, prof. Jerzego Mrozika, prof. Marceli Lechtovej.

Jej aktywność artystyczna została dwukrotnie doceniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał jej stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne. Otrzymała także stypendium „Młoda Polska” i stypendium Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie kultury i sztuki oraz Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Występowała w prestiżowych festiwalach, np: „Międzynarodowy Festiwal Instrumentów Dętych im. Aleksandra Arutiuniana w Armenii, “Isa Festival” w Austrii, “27e Forum International pour flute et piano” w Luxemburgu, „Marianske Hudobne Leto Festival”  na Słowacji, „9. Międzynarodowy Festiwal im. G. G.  Gorczyckiego”,  „55.  Muzyczny Festiwal w Łańcucie”, „XVI Festiwal Młodzi Artyści”  w Krakowie, „XVI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato”, „I Forum Fletowe” w Warszawie.

Współpracuje z orkiestrą Opery w Krakowie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.  Współzałożycielka zespołu Cracow Golden Quintet.

img_1038

mgr Krzysztof Chlipała
Saksofon

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu na wydziale jazzowym.  Czynny muzyk – saksofonista i pedagog. Duże doświadczenie studyjne, sceniczne i koncertowe, współpracuje z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Michał Kędzierski
Trąbka

Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia im Jana Pawła II w Wadowicach. Obecne student III roku na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab Wacława Mulaka . Obecnie czynnie występujacy z zespołami regionalnymi i orkiestrami . Brał udział w wielu warsztatach instrumentów Dętych w Polsce i za granicą: Opole , Kolbuszowa, Cieszyn, Miłków ,Wrocław Drezno,wraz z wykładowcami: Pierre Badel,Tamir Akta,Vlodymir Podolchuk,Paul Archibald, Keitaro Shimizu, Uwe Köller,Ben Godfrey, Vladimir Pushkarew, Piotr Wojtasik, Andrei Ikov oraz licznych projektach orkiestrowych : Junge Deutsch-Polnische Philharmonie 2014 oraz Big Band-owych .

INSTRUMENTY PERKUSYJNE

0-2-musicprofile

mgr Aleksandra Dyba
Perkusja

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, jako stypendystka kształciła się również w Conservatorio Superior de Musica de A Coruna. Doskonaliła swe umiejętności pod okiem min. Victora Mendozy, Soli Akingbola, João Balão, Marka Forda, Massimo Pastore oraz Zohara Fresco. Brała udział w licznych festiwalach, i kursach perkusyjnych. Współpracowała w kraju i za granicą (min. Niemcy, Holandia, Belgia, Wlk. Brytania, Czechy, Rosja) z wieloma artystami.  Z diwą muzyki operowej, Grażyną Brodzińską, nagrała płytę pt.” Sway” (Action Sound). Na swoim koncie ma również nagranie albumu „In His Love” pod batutą Roba van Dijka, nagranie płytowe Psalmów Dawida Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Jana Łukaszewskiego, oraz album z muzyką do musicalu TVP, Pamiętnik Pani Hanki (Universal). Ponadto liczne nagrania, jako muzyk sesyjny. Brała udział w światowym prawykonaniu Opery „ Universa” Jana A.P. Kaczmarka, z udziałem kompozytora. Współpracuje min. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Realizuje się na gruncie muzyki klasycznej i rozrywkowej, regularnie uczestniczy w wielu projektach koncertowych. Współtworzy na gruncie muzyki improwizowanej. Rozwija się także w dziedzinie muzykoterapii. Pedagog z doświadczeniem. Od pięciu lat naucza gry w klasie perkusji i zespołów kameralnych, obecnie w Szkole Muzycznej I st. w Suchej Beskidzkiej i Jej Filii oraz krakowskiej Szkole Muzycznej Mozart.

Scroll to Top