Kadra

DYREKCJA

A. Magiera

mgr Anna Magiera
Kształcenie słuchu, chór

Współzałożycielka Szkoły Muzycznej MOZART. Absolwentka Akademii Muzycznej
w Krakowie w specjalnościach: Dyrygentura Chóralna oraz Edukacja Artystyczna Szkolna. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała w kilku krakowskich szkołach muzycznych oraz przedszkolach. Od 2006 roku działała w Kole Naukowym Studentów Edukacji Artystycznej Szkolnej jako przewodnicząca organizując wykłady, koncerty dla dzieci oraz uczestnicząc w warsztatach pedagogicznych i konferencjach naukowych. Za swoje osiągnięcia artystyczne i naukowe, została uhonorowana stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium naukowym Miasta Krakowa dla szczególnie uzdolnionych studentów. Swoją pasję – śpiew realizuje w zespole OCTAVA ensemble.

M. Minecka

mgr Maja Świrko
Flet poprzeczny

Współzałożycielka Szkoły Muzycznej MOZART. Absolwentka Akademii Muzycznej
w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Jako stypendystka Socrates-Erasmus doskonaliła swoje umiejętności w klasie prof. Irmeli Bossler w Hochschule fur Musik und Theater w Lipsku, w klasie Prof. Jadwigi Kotnowskiej na studiach podyplomowych na Akademii Muzycznej im .F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz na mistrzowskich kursach fletowych m.in. u prof. Barbary Świątek-Żelazny, prof. Furugh Karimi Djafar – Zadech, prof. Janos Balint. Współpracowała z orkiestrami i zespołami kameralnymi (m.in. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Symfoniczna Hochschule fur Musik und Theater.) Założycielka zespołu kameralnego ProArte Trio.

TEORIA

12998665_1001559326605464_5621962395989215314_n

mgr Damian Pięta
rytmika, kształcenie słuchu

Pianista, dyrygent chóralny, pedagog. Absolwent studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.  W sezonie artystycznym 2015-2016 akompaniator baletu Opery Krakowskiej.  Ma za sobą także udział w konkursach pianistycznych i kameralnych (m.in. w XIX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, z Reediano Trio).Swoje umiejętności doskonali poprzez uczestnictwo w warsztatach, biorąc w nich czynny udział. Uczestniczył m.in. w Międzynarodowej Sesji Naukowo-Metodycznej i Warsztatach „Muzyczne Lustra”, prowadzonych przez Veronikę Cohen, bądź w warsztatach dla akompaniatorów baletowych w Bytomiu.

MICHAŁ JAKUB PAPARA - foto

dr Michał Papara
kształcenie słuchu, audycje muzyczne

Michał Papara – kompozytor i teoretyk muzyki. Urodził się w Krakowie, gdzie uczył się w klasie skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Wiechowicza oraz Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego. W 2006 roku otrzymał dyplom licencjacki z muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 2010 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie z teorii muzyki na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Teresy Maleckiej broniąc pracę pt. „Świat dziecka w muzyce XIX i pierwszej połowy XX wieku. Wybrane utwory, aspekty i konteksty”. W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem w tejże Uczelni kompozycję w klasie prof. Józefa Rychlika, zaś w roku 2018 otrzymał tytuł doktora sztuki w specjalności kompozycja. Od 2015 roku prowadzi działalność edukacyjną w krakowskich szkołach muzycznych I i II stopnia, a od roku 2017 wykłada gościnnie w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki na Wydziale Grafiki.

Laureat kilku ogólnopolskich konkursów kompozytorskich (VII Konkurs Kompozytorski im. T. Ochlewskiego, II Konkurs Kompozytorski im. M. Stachowskiego, LI Konkurs Młodych Kompozytorów im. T. Bairda, VI Konkurs Kompozytorski Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka”, a także XVIII, XIX oraz XXI Ogólnopolski Otwarty Konkurs Kompozytorski im. A. Didura). Tworzy głównie muzykę kameralną, zarówno instrumentalną, jak i wokalno-instrumentalną (do wierszy poetów polskich takich, jak: K. K. Baczyński, K. Iłłakowiczówna, Cz. Miłosz, A. Zagajewski i inni) oraz elektroniczną. Jego utwory były wykonywane wielokrotnie w Polsce jak również za granicą (Australia, Niemcy, Nowa Zelandia, Ukraina, Węgry). Jest także autorem muzyki filmowej, współpracuje z plastykami (zarówno jako twórca muzyki, jak również jako konsultant muzyczny). Od 2010 roku regularnie tworzy muzykę do animacji i filmów animowanych powstających w Pracowni Filmu Animowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Filmy z jego muzyką były pokazywane na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (m.in. w Krakowie, Koszalinie, Radomiu, Łodzi, Berlinie, Londynie, Utrechcie, Greifswaldzie). Współpracował również m.in. z grupą artystyczną Quadratum Nigrum (Mateusz Okoński, Jakub Skoczek, Jakub Woynarowski) przy tworzeniu ekspozycji „Fiat Lux” w krakowskim Bunkrze Sztuki (2015) oraz z Tomaszem Kaczorowskim przy udźwiękowieniu słuchowiska pt. „Poczta Afanasjewa”. Jest ponadto autorem aranżacji i opracowań utworów innych kompozytorów. Jego utwory: Odyseja-I kwartet smyczkowy oraz Poemat z księgi snów i wyobrażeń zostały wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Ponadto, PWM wydało opracowane przez niego transkrypcje na fortepian najpopularniejszych utworów i tematów z muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Przez kilka lat współpracował z firmą Studio Orfeo oferującą usługi z zakresu edycji i składu materiałów nutowych dla wydawnictw muzycznych. W latach 2009-2013 otrzymywał: Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, Stypendium Naukowe Miasta Krakowa, a także Stypendium Fundacji Sapere Auso. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, a także Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

mgr Beata Sypek
rytmika, kształcenie słuchu

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (specjalność: Rytmika), a także studiów licencjackich na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyki (specjalność: Teoria Muzyki). Od czterech lat zajmuje się nauczaniem przedmiotów rytmika, kształcenie słuchu i audycje muzyczne w szkołach muzycznych I stopnia na terenie Małopolski, a także prowadzeniem zajęć umuzykalniających w przedszkolach. Swoje umiejętności doskonali biorąc regularny udział w szkoleniach i warsztatach dla nauczycieli szkolnictwa muzycznego, m .in. w Międzynarodowym Seminarium dla nauczycieli rytmiki i kształcenia słuchu w klasach 1 – 3, organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie.

_mg_2225

mgr Marta Krawczyk
Śpiew, chór, zespół wokalny

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na specjalności prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Swoją pasję chóralną pielęgnuje śpiewając nieprzerwanie od 13 lat w różnych zespołach wokalnych.  Od 2013 roku jest jedną z 60 członków Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, z którym uczestniczy w koncertach, warsztatach czy festiwalach takich jak Wratislavia Cantans czy Portuguese Summer Choral Festival.  Edukację muzyczną uzupełnia biorąc udział w licznych kursach z zakresu wokalistyki oraz chóralistyki pracując m.in. z Agnieszką Franków-Żelazny, Katarzyną Oleś-Blachą, Joanną Bywater, Agnieszką Rehlis, Jadwigą Gałęską-Tritt, Karoliną Psierbską, Sissy Handler czy Mathiasem Beckertem.

FORTEPIAN

mgr Emilia Strzecha
Fortepian

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mirosława Herbowskiego. Na swoim koncie posiada sukcesy w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych, liczne koncerty w Polsce i zagranicą, w tym koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła podczas studiów i stażu w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie oraz biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich. Była stypendystką Województwa Śląskiego, Centrum Edukacji Artystycznej, krakowskiego klubu Rotary Wyspiański, miasta Tychy oraz programu Socrates – Erasmus. Stale współpracuje z innymi muzykami – jako akompaniator oraz będąc członkiem zespołu. Prace pedagogiczną łączy z pracą w Operze Krakowskiej na stanowisku akompaniatora baletu.

wioletta-janas

mgr Wioletta Janas
Fortepian

Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie (specjalność: Nauczanie przedmiotów teoretyczno – muzycznych). Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Hanny Kryjak. Ma za sobą udział w warsztatach, konferencjach, festiwalach, konkursach ogólnopolskich i kursach muzycznych, m.in. Międzynarodowych Warsztatach Chóralnych „Kocham” w  Katowicach, warsztatach i lekcjach otwartych organizowanych przez PWM w ramach Dnia Edukacji Muzycznej, Międzynarodowych Warsztatach „Muzyczne Lustra” poświęconych edukacji muzycznej (prowadzonych przez prof. Veronikę Cohen), Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu  w klasie fortepianu prof. Barbary Halskiej i mgr Marii Niemiry. Aktywnie bierze udział w życiu kulturalnym, organizuje koncerty dla dzieci, współpracuje z chórem „Cantabile”. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego. Interesuje się tematyką badawczą dotyczącą preferencji muzycznych dzieci i młodzieży oraz formami umuzykalniania najmłodszych.

mgr Sviatlana Safonava
Fortepian

Nauczyciel fortepianu i akompaniator. Urodziła się na Białorusi. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Grodnie na specjalności fortepian oraz Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Mińsku. W czasie studiów brała udział w ogólnobiałoruskich konkursach pianistów, festiwalach i koncertach jako wykonawca i akompaniator oraz różnych warsztatach międzynarodowych. Ukończyła kurs podnoszenia kwalifikacji na tematy: «Społeczne i organizacyjno-pedagogiczne podstawy działalności akompaniatora»; «Teoria i metodyka działalności akompaniatora»; «Nowoczesne technologie i aktywne metody nauczania”» Doświadczenie w pracy akompaniatorem ponad 15 lat, nauczycielem edukacji muzycznej oraz nauczycielem fortepianu w sumie 7 lat. Otrzymałam pierwszą kategorię nauczyciela i akompaniatora w Szkole muzycznej №19 w Mińsku. Od lutego 2018 roku pracuje jako nauczyciel fortepianu i akompaniatorem w Szkole muzycznej MOZART.

julia

lic. Julia Amirova
Fortepian

Absolwentka Instytutu Muzyki im. R. M. Gliera w Kijowie w klasie fortepianu dr  Tetiany Piwowarowoj. W czasie trwania studiów miała możliwość odbycia kursu pedagogicznego, jak również praktyk akompaniamentu z instrumentalistami oraz wokalistami. Grała w zespołach kameralnych i zespołach grających muzyką rozrywkową. W trakcie działalności artystycznej często brała udział w Międzynarodowych i Ogólnoukrainskich konkursach pianistów, jak i różnych koncertach i festiwalach – jako akompaniator albo pianistka zespołu („Art-piknik Sławy Frołowoji (Kijów, Ukraina – 2013 i 2014), „Flugery Lwowa” (Lwów, Ukraina – 2014) , „Tydzień Kultury Beskidzkiej” (Polska – 2014)). Dzięki temu miała możliwość poszerzania swoich umiejętności na poziomie ponad akademickim. Od 2012r. prowadzi prywatne zajęcia (fortepian, solfeż i teoria muzyki). Obecnie jest studentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu jazzowego u Dominika Wani, brała udział w różnych warsztatach międzynarodowych (akompaniator na Letniej Akademii Jazzu w Krakowie – 2015, online kurs Jazz Improvisation with Gary Burton).

_mg_2225

mgr Angielina Budiakiwska
Fortepian

Absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej im. P. I. Czajkowskiego w Kijowie. Specjalność – Sztuka Muzyczna, specjalizacja Fortepian. Ukończyła kurs podnoszenia kwalifikacji na temat: „Doskonalenie metodologii nauczania przedmiotów zawodowych w szkołach edukacji estetycznej” w Instytucie Kształcenia Podyplomowego. W trakcie działalności artystycznej brała udział w ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych oraz uczestniczyła w koncertach i festiwalach w składzie zespołów kameralnych. Działalność artystyczną zawsze łączyła z pracą pedagogiczną.

INSTRUMENTY STRUNOWE

mgr Paulina Marek – Lipka
Skrzypce

Paulina Marek-Lipka ukończyła studia I stopnia w klasie skrzypiec prof. K. Danczowskiej, oraz studia II stopnia w klasie skrzypiec ad. dr P. Tarcholika na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest również absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki ad. dr E. Mrożek-Loski, oraz studiów II stopnia w klasie altówki prof. P. Reicherta na Akademi Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swoje umiejętności szlifowała także podczas licznych kursów muzycznych solowych i kameralnych pod okiem tak wybitnych pedagogów jak m. in. G. Zyslin, P. Buck, J. Stanienda, M. Baranowski, B. Bryła, L. Bałaban. Jako muzyk orkiestrowy współpracowała z takimi orkiestrami jak: NOSPR, Sinfonia Iuventus, Aukso, Polish Art Philharmonic, Przemyska Orkiestra Kameralna czy Orkiestra Akademii Bethovenowskiej. Od maja 2017 r. pracuje jako altowiolistka w  Orkiestrze Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. Na swoim koncie ma kilka płyt nagranych dla takich wytwórni jak: Warner Classics, Dux, All Muses czy Pawlik Relations Agency. Od 2010 r. realizuje się również w pracy pedagogicznej jako nauczyciel gry na skrzypcach. W 2017r. otrzymała stopień nauczyciela mianowanego.

20160327_200952

mgr ALeksandra Rżany
Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Bożeny Hordziej – Mucharskiej. Laureatka konkursów i festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Doskonaliła swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich m.in. z: prof. Mikhail Kopelmanem, Gregorij Zyslinem, Bartoszem Bryłą, Krystyną Jurecką, Jadwigą Kaliszewską. Oprócz działalności pedagogicznej stale prowadzi działalność koncertową. Współpracowała
z muzykami takimi jak: Krzysztof Penderecki, Tadeusz Wojciechowski, Neville Marriner, Ingolf Wunder, Xiao Tang. Koncertowała na terenie Polski, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Chinach.

konc2

mgr Magdalena Odrzywołek
Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. B. Hordziej-Mucharskiej. Swoje umiejętności szkoliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Wandę Wiłkomirską, Griegoriego Zhislina czy Jadwigę Kaliszewską. Obecnie współpracuje z licznymi orkiestrami w Polsce, m.in. z Filharmonią Świętokrzyską, Orkiestrą Corda Cracovia, Myślenicką Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Sinfoniettą Cracovia.

M. Puter

mgr  Mateusz Puter
Gitara klasyczna, duet gitarowy

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary Prof. Janusza Sochackiego. Doskonalił swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich, u takich wirtuozów jak: Marcin Dylla, Gabriel Bianco, Ryszard Bałauszko, Thomas Offermann, Carlo Marchione, Gabriel Guillen czy Andrzej Mokry. Brał udział w wielu festiwalach i konkursach gitarowych w kraju i za granicą m. in. : Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie, Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Kutnej Horze (Czechy), Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza w Krynicy. W 2012 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Berlinie. Oprócz działalności solowej udziela się także w muzyce kameralnej. Jego muzyczne projekty wykraczają poza muzykę klasyczną. Występował m. in. na koncercie galowym upamiętniającym powstanie kabaretu Piwnicy pod Baranami, wykonując utwory grupy oraz na Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w zespole prowadzonym przez Prof. Krzysztofa Knittla. Obecnie student studiów podyplomowych w klasie dra hab. Michała Nagy. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne.

M. Korzeniowska

Maria Korzeniowska
Gitara klasyczna

Studentka III roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary dr hab. Michała Nagy’a. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych (m.in. Elbląg, Warszawa, Krynica Zdrój, Sanok, Lublin, Kielce, Chełm, Zruč nad Sázavou – Czechy, Dolny Kubin, Giraltovce – Słowacja, Rust – Austria, Belgrad – Serbia). Stypendystka programu MKiDN „Młoda Polska”, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertowała m.in. w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach, Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Maria Korzeniowska to nie tylko młoda solistka ale również kameralistka. Współpracuje z wieloma instrumentalistami mierząc się z repertuarem muzyki klasycznej, folkowej, etnicznej oraz szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

INSTRUMENTY DĘTE

Aleksandra Fedyna
Waltornia

Naukę gry na waltorni rozpoczęła w wieku 14 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Zamościu pod okiem mgr Beaty Syczuk. W tym czasie brała udział w wielu konkursach i przesłuchaniach. Uczestniczka dwóch edycji projektu Lutoslawski Youth Orchestra.

Obecnie studentka 3 roku studiów licencjackich w klasie dr. hab. Mirosława Płoskiego. Przez ostatnie lata uczestniczyła w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków takich jak: prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk, Will Sanders, David Fernández Alonso, Jindrich Petras, Willy Bessems, Takeshi Hidaka, Gatis Evelonsm, Carsten Williams.

Ciekawym i ważnym przeżyciem  było niewątpliwie uczestnictwo w warsztatach międzynarodowych Hornweek w Niemczech w 2016 oraz w 2017 roku w Holandii. Dzięki pracy ze światowej sławy waltornistami wzbogaciła swój warsztat oraz pogłębiła wrażliwość muzyczną. Od 2015 roku gra w zespole kameralnym „Kwintet z Duszą”. Muzycy regularnie występują w kraju i za granicą, biorąc udział w konkursach. Ostatnim osiągnięciem zespołu jest Złota Nagroda w Międzynarodowym Konkusie 10th International Music Competition and Festival Svirel 2018 w Słowenii.

_MG_9156b

mgr Monika Pietrzak
Flet poprzeczny

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie
prof. Zbigniewa Kamionki, którą ukończyła z wyróżnieniem.W roku akademickim 2016/2017 odbyła staż asystencki na Wydziale Instrumentalnym w Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu w klasie prof. Zbigniewa Kamionki.

Jest laureatką konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu mistrzowskich kursach fletowych m. in. u prof. Petera Lukasa Grafa, prof. Wally Hase, prof. Roberta Wolfa, prof. Heinz- Karla Schütza, dr Carlo Jansa, prof. Jean-Claude Gérard’a, prof. Roberta Dick’a, Denisa Bouriakova, Sharon Bezaly, dr Agaty Kielar- Długosz, Łukasza Długosza, prof. Jerzego Mrozika, prof. Marceli Lechtovej.

Jej aktywność artystyczna została dwukrotnie doceniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał jej stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne. Otrzymała także stypendium „Młoda Polska” i stypendium Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie kultury i sztuki oraz Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.

Występowała w prestiżowych festiwalach, np: „Międzynarodowy Festiwal Instrumentów Dętych im. Aleksandra Arutiuniana w Armenii, “Isa Festival” w Austrii, “27e Forum International pour flute et piano” w Luxemburgu, „Marianske Hudobne Leto Festival”  na Słowacji, „9. Międzynarodowy Festiwal im. G. G.  Gorczyckiego”,  „55.  Muzyczny Festiwal w Łańcucie”, „XVI Festiwal Młodzi Artyści”  w Krakowie, „XVI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato”, „I Forum Fletowe” w Warszawie.

Współpracuje z orkiestrą Opery w Krakowie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.  Współzałożycielka zespołu Cracow Golden Quintet.

_mg_2225

Dariusz Banaś
Trąbka

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach w klasie trąbki Eugeniusza Modliszewskiego. Aktualnie student trzeciego roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr hab. Wacława Mulaka. Jest laureatem V Ogólnopolskiego Konkursu Harmonicznego im. Franciszka Wesołowskiego. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Krakowska i Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych polskich, ale także zagranicznych pedagogów, między innymi: Stanisława Dziewiora, Tomasza Ślusarczyka, Paula Archibalda, Wolfganga Bauera czy Konradina Groth.

INSTRUMENTY PERKUSYJNE

_mg_2225

Paweł Król
Perkusja

Student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – klasa perkusji na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych na terenie całego kraju prowadzonych przez najwybitniejszych muzyków z polski i zagranicy. Współpracuje z kilkoma zespołami, wokalistami oraz krakowską Cricoteką.

Szymon Mazurek
Perkusja

To młody perkusista, student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji dr Stanisława Welanyka. W trakcie doskonalenia swoich umiejętności na Akademii, Szymon angażuje się czynnie w życie muzyczne zwłaszcza miasta Krakowa. Współpracował z różnymi organizacjami kulturowymi m. in. z Operą Krakowska przy „Trzech Pomarańczach”, Krakowskim Biurem Festiwalowym przy VIII Krakowskim festiwalu muzyki filmowej. Ponadto grał z Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia i Polską Orkiestrą
Muzyki Filmowej.
https://www.youtube.com/watch?v=c9HFrA5uo7w
Scroll to Top