Kadra

DYREKCJA

M. Minecka

mgr Maja Świrko
dyrektor, Flet poprzeczny

Współzałożycielka Szkoły Muzycznej MOZART. Absolwentka Akademii Muzycznej
w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Jako stypendystka Socrates-Erasmus doskonaliła swoje umiejętności w klasie prof. Irmeli Bossler w Hochschule fur Musik und Theater w Lipsku, w klasie Prof. Jadwigi Kotnowskiej na studiach podyplomowych na Akademii Muzycznej im .F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz na mistrzowskich kursach fletowych m.in. u prof. Barbary Świątek-Żelazny, prof. Furugh Karimi Djafar – Zadech, prof. Janos Balint. Współpracowała z orkiestrami i zespołami kameralnymi (m.in. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Symfoniczna Hochschule fur Musik und Theater.) Założycielka zespołu kameralnego ProArte Trio.

mgr Aleksandra Rżany
wicedyrektor, Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Bożeny Hordziej – Mucharskiej. Laureatka konkursów i festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Doskonaliła swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich m.in. z: prof. Mikhail Kopelmanem, Gregorij Zyslinem, Bartoszem Bryłą, Krystyną Jurecką, Jadwigą Kaliszewską. Oprócz działalności pedagogicznej stale prowadzi działalność koncertową. Współpracowała
z muzykami takimi jak: Krzysztof Penderecki, Tadeusz Wojciechowski, Neville Marriner, Ingolf Wunder, Xiao Tang. Koncertowała na terenie Polski, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Chinach.

A. Magiera

mgr Anna Magiera
wicedyrektor

Współzałożycielka Szkoły Muzycznej MOZART. Absolwentka Akademii Muzycznej
w Krakowie w specjalnościach: Dyrygentura Chóralna oraz Edukacja Artystyczna Szkolna. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała w kilku krakowskich szkołach muzycznych oraz przedszkolach. Od 2006 roku działała w Kole Naukowym Studentów Edukacji Artystycznej Szkolnej jako przewodnicząca organizując wykłady, koncerty dla dzieci oraz uczestnicząc w warsztatach pedagogicznych i konferencjach naukowych. Za swoje osiągnięcia artystyczne i naukowe, została uhonorowana stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium naukowym Miasta Krakowa dla szczególnie uzdolnionych studentów. Swoją pasję – śpiew realizuje w zespole OCTAVA ensemble.

TEORIA

MICHAŁ JAKUB PAPARA - foto

dr Michał Papara
kształcenie słuchu, audycje muzyczne

Michał Papara – kompozytor i teoretyk muzyki. Urodził się w Krakowie, gdzie uczył się w klasie skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Wiechowicza oraz Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego. W 2006 roku otrzymał dyplom licencjacki z muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 2010 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie z teorii muzyki na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Teresy Maleckiej broniąc pracę pt. „Świat dziecka w muzyce XIX i pierwszej połowy XX wieku. Wybrane utwory, aspekty i konteksty”. W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem w tejże Uczelni kompozycję w klasie prof. Józefa Rychlika, zaś w roku 2018 otrzymał tytuł doktora sztuki w specjalności kompozycja. Od 2015 roku prowadzi działalność edukacyjną w krakowskich szkołach muzycznych I i II stopnia, a od roku 2017 wykłada gościnnie w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki na Wydziale Grafiki.

Laureat kilku ogólnopolskich konkursów kompozytorskich (VII Konkurs Kompozytorski im. T. Ochlewskiego, II Konkurs Kompozytorski im. M. Stachowskiego, LI Konkurs Młodych Kompozytorów im. T. Bairda, VI Konkurs Kompozytorski Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka”, a także XVIII, XIX oraz XXI Ogólnopolski Otwarty Konkurs Kompozytorski im. A. Didura). Tworzy głównie muzykę kameralną, zarówno instrumentalną, jak i wokalno-instrumentalną (do wierszy poetów polskich takich, jak: K. K. Baczyński, K. Iłłakowiczówna, Cz. Miłosz, A. Zagajewski i inni) oraz elektroniczną. Jego utwory były wykonywane wielokrotnie w Polsce jak również za granicą (Australia, Niemcy, Nowa Zelandia, Ukraina, Węgry). Jest także autorem muzyki filmowej, współpracuje z plastykami (zarówno jako twórca muzyki, jak również jako konsultant muzyczny). Od 2010 roku regularnie tworzy muzykę do animacji i filmów animowanych powstających w Pracowni Filmu Animowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Filmy z jego muzyką były pokazywane na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych (m.in. w Krakowie, Koszalinie, Radomiu, Łodzi, Berlinie, Londynie, Utrechcie, Greifswaldzie). Współpracował również m.in. z grupą artystyczną Quadratum Nigrum (Mateusz Okoński, Jakub Skoczek, Jakub Woynarowski) przy tworzeniu ekspozycji „Fiat Lux” w krakowskim Bunkrze Sztuki (2015) oraz z Tomaszem Kaczorowskim przy udźwiękowieniu słuchowiska pt. „Poczta Afanasjewa”. Jest ponadto autorem aranżacji i opracowań utworów innych kompozytorów. Jego utwory: Odyseja-I kwartet smyczkowy oraz Poemat z księgi snów i wyobrażeń zostały wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Ponadto, PWM wydało opracowane przez niego transkrypcje na fortepian najpopularniejszych utworów i tematów z muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Przez kilka lat współpracował z firmą Studio Orfeo oferującą usługi z zakresu edycji i składu materiałów nutowych dla wydawnictw muzycznych. W latach 2009-2013 otrzymywał: Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, Stypendium Naukowe Miasta Krakowa, a także Stypendium Fundacji Sapere Auso. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, a także Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

FORTEPIAN

mgr Emilia Strzecha
Fortepian

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mirosława Herbowskiego. Na swoim koncie posiada sukcesy w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych, liczne koncerty w Polsce i zagranicą, w tym koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła podczas studiów i stażu w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie oraz biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich. Była stypendystką Województwa Śląskiego, Centrum Edukacji Artystycznej, krakowskiego klubu Rotary Wyspiański, miasta Tychy oraz programu Socrates – Erasmus. Stale współpracuje z innymi muzykami – jako akompaniator oraz będąc członkiem zespołu. Prace pedagogiczną łączy z pracą w Operze Krakowskiej na stanowisku akompaniatora baletu.

wioletta-janas

mgr Wioletta Janas
Fortepian

Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie (specjalność: Nauczanie przedmiotów teoretyczno – muzycznych). Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. dr hab. Hanny Kryjak. Ma za sobą udział w warsztatach, konferencjach, festiwalach, konkursach ogólnopolskich i kursach muzycznych, m.in. Międzynarodowych Warsztatach Chóralnych „Kocham” w  Katowicach, warsztatach i lekcjach otwartych organizowanych przez PWM w ramach Dnia Edukacji Muzycznej, Międzynarodowych Warsztatach „Muzyczne Lustra” poświęconych edukacji muzycznej (prowadzonych przez prof. Veronikę Cohen), Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu  w klasie fortepianu prof. Barbary Halskiej i mgr Marii Niemiry. Aktywnie bierze udział w życiu kulturalnym, organizuje koncerty dla dzieci, współpracuje z chórem „Cantabile”. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego. Interesuje się tematyką badawczą dotyczącą preferencji muzycznych dzieci i młodzieży oraz formami umuzykalniania najmłodszych.

julia

lic. Julia Amirova
Fortepian

Absolwentka Instytutu Muzyki im. R. M. Gliera w Kijowie w klasie fortepianu dr  Tetiany Piwowarowoj. W czasie trwania studiów miała możliwość odbycia kursu pedagogicznego, jak również praktyk akompaniamentu z instrumentalistami oraz wokalistami. Grała w zespołach kameralnych i zespołach grających muzyką rozrywkową. W trakcie działalności artystycznej często brała udział w Międzynarodowych i Ogólnoukrainskich konkursach pianistów, jak i różnych koncertach i festiwalach – jako akompaniator albo pianistka zespołu („Art-piknik Sławy Frołowoji (Kijów, Ukraina – 2013 i 2014), „Flugery Lwowa” (Lwów, Ukraina – 2014) , „Tydzień Kultury Beskidzkiej” (Polska – 2014)). Dzięki temu miała możliwość poszerzania swoich umiejętności na poziomie ponad akademickim. Od 2012r. prowadzi prywatne zajęcia (fortepian, solfeż i teoria muzyki). Obecnie jest studentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu jazzowego u Dominika Wani, brała udział w różnych warsztatach międzynarodowych (akompaniator na Letniej Akademii Jazzu w Krakowie – 2015, online kurs Jazz Improvisation with Gary Burton).

_mg_2225

mgr Angielina Budiakiwska
Fortepian

Absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej im. P. I. Czajkowskiego w Kijowie. Specjalność – Sztuka Muzyczna, specjalizacja Fortepian. Ukończyła kurs podnoszenia kwalifikacji na temat: „Doskonalenie metodologii nauczania przedmiotów zawodowych w szkołach edukacji estetycznej” w Instytucie Kształcenia Podyplomowego. W trakcie działalności artystycznej brała udział w ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych oraz uczestniczyła w koncertach i festiwalach w składzie zespołów kameralnych. Działalność artystyczną zawsze łączyła z pracą pedagogiczną.

INSTRUMENTY STRUNOWE

SKRZYPCE

konc2

 

 

 

 

 

 

 

mgr Magdalena Odrzywołek
Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. B. Hordziej-Mucharskiej. Swoje umiejętności szkoliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Wandę Wiłkomirską, Griegoriego Zhislina czy Jadwigę Kaliszewską. Obecnie współpracuje z licznymi orkiestrami w Polsce, m.in. z Filharmonią Świętokrzyską, Orkiestrą Corda Cracovia, Myślenicką Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Sinfoniettą Cracovia.

/three_fourth_last]

M. Puter

mgr  Mateusz Puter
Gitara klasyczna, duet gitarowy

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary Prof. Janusza Sochackiego. Doskonalił swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich, u takich wirtuozów jak: Marcin Dylla, Gabriel Bianco, Ryszard Bałauszko, Thomas Offermann, Carlo Marchione, Gabriel Guillen czy Andrzej Mokry. Brał udział w wielu festiwalach i konkursach gitarowych w kraju i za granicą m. in. : Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Olsztynie, Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Kutnej Horze (Czechy), Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza w Krynicy. W 2012 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Berlinie. Oprócz działalności solowej udziela się także w muzyce kameralnej. Jego muzyczne projekty wykraczają poza muzykę klasyczną. Występował m. in. na koncercie galowym upamiętniającym powstanie kabaretu Piwnicy pod Baranami, wykonując utwory grupy oraz na Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w zespole prowadzonym przez Prof. Krzysztofa Knittla. Obecnie student studiów podyplomowych w klasie dra hab. Michała Nagy. Posiada kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne.

 

INSTRUMENTY DĘTE

Aleksandra Fedyna
Waltornia

Naukę gry na waltorni rozpoczęła w wieku 14 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Zamościu pod okiem mgr Beaty Syczuk. W tym czasie brała udział w wielu konkursach i przesłuchaniach. Uczestniczka dwóch edycji projektu Lutoslawski Youth Orchestra.

Obecnie studentka 3 roku studiów licencjackich w klasie dr. hab. Mirosława Płoskiego. Przez ostatnie lata uczestniczyła w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków takich jak: prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk, Will Sanders, David Fernández Alonso, Jindrich Petras, Willy Bessems, Takeshi Hidaka, Gatis Evelonsm, Carsten Williams.

Ciekawym i ważnym przeżyciem  było niewątpliwie uczestnictwo w warsztatach międzynarodowych Hornweek w Niemczech w 2016 oraz w 2017 roku w Holandii. Dzięki pracy ze światowej sławy waltornistami wzbogaciła swój warsztat oraz pogłębiła wrażliwość muzyczną. Od 2015 roku gra w zespole kameralnym „Kwintet z Duszą”. Muzycy regularnie występują w kraju i za granicą, biorąc udział w konkursach. Ostatnim osiągnięciem zespołu jest Złota Nagroda w Międzynarodowym Konkusie 10th International Music Competition and Festival Svirel 2018 w Słowenii.

 

_mg_2225

Dariusz Banaś
Trąbka

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach w klasie trąbki Eugeniusza Modliszewskiego. Aktualnie student trzeciego roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr hab. Wacława Mulaka. Jest laureatem V Ogólnopolskiego Konkursu Harmonicznego im. Franciszka Wesołowskiego. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Krakowska i Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych polskich, ale także zagranicznych pedagogów, między innymi: Stanisława Dziewiora, Tomasza Ślusarczyka, Paula Archibalda, Wolfganga Bauera czy Konradina Groth.

INSTRUMENTY PERKUSYJNE

 

Szymon Mazurek
Perkusja

To młody perkusista, student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji dr Stanisława Welanyka. W trakcie doskonalenia swoich umiejętności na Akademii, Szymon angażuje się czynnie w życie muzyczne zwłaszcza miasta Krakowa. Współpracował z różnymi organizacjami kulturowymi m. in. z Operą Krakowska przy „Trzech Pomarańczach”, Krakowskim Biurem Festiwalowym przy VIII Krakowskim festiwalu muzyki filmowej. Ponadto grał z Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia i Polską Orkiestrą
Muzyki Filmowej.
https://www.youtube.com/watch?v=c9HFrA5uo7w

[/three_fourth_last]

Scroll to Top