Kamila Lévai

W wieku 4 lat rozpoczęłam naukę gry na fortepianie pod kierunkiem swojej matki nauczycielki muzyki. Następnie studiowałam grę na organach pod kierunkiem Attili Vadász. W 2021 roku ukończyłam z wyróżnieniem studia w klasie klawesynu pod kierunkiem Miklósa Spányi w Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta w Budapeszcie. Tytuł magistra uzyskałam w 2023 roku w klasie profesora Marcina Szelesta w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Od 6 lat pracuję jako nauczyciel gry na fortepianie w Komárom na Węgrzech w Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola oraz w Harmónia Művészeti Iskola w Gyor. Moi wychowankowie brali udział w licznych konkursach, gdzie otrzymywali nagrody. Obecnie w Polsce prowadzę również zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży na poziomie podstawowym. Równocześnie pracowałam jako akompaniator, grając na pianinie.

W 2019 roku otrzymałam II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Irlandii.

W 2021 roku zdobyłam II nagrodę na konkursie ,,France Music Competition” w kategorii organy.

Koncertowałam w salach koncertowych Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta, Konserwatorium w Amsterdamie oraz w Utrecht w ramach Festival Oude Muziek.

Uczestniczyłam również w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych klawesynistów: Malcolma Bilsona, Nicholasa Parle, Andreasa Steiera, Francesco Corti Kristiana Niquista, Karola Mossakowski, Lorenzo Ghielmi i Menno van Delft.